Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Роздрібна торгівля та електронна комерція

Вимоги адаптивного карантину, що розпочинається наступного тижня, враховують пропозиції Палати

Вимоги адаптивного карантину, що розпочинається наступного тижня, враховують пропозиції Палати

18 лютого 2021 року Уряд затвердив постанову №104 (далі – Постанова), що внесла зміни до карантинного регулювання.

Відповідно до Постанови, починаючи з 24 лютого Україна переходить до адаптивного карантину, який триватиме до 30 квітня 2021 року.

Регіони України будуть розділені на чотири зони залежно від результатів щоденного моніторингу епідемічної ситуації: зелену, жовту, помаранчеву та червону.

Враховуючи поточну ситуацію, було прийнято рішення про запровадження 24 лютого по всій території України жовтої зони з наступними обмеженнями:

  • перебування в громадських будинках у вдягнутих засобах індивідуального захисту та з дотриманням соціальної дистанції;
  • розміщення не більше однієї особи на 4 кв. метри площі при проведенні публічних заходів;
  • приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури із заповненням залів до 50%;
  • здійснення перевезень пасажирів в межах кількості місць для сидіння;
  • заборона на роботу розважальних закладів та закладів громадського харчування  з організацією дозвілля;
  • робота закладів громадського харчування з 07:00 до 24:00, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років);
  • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно-курортних закладів тощо).

На доповнення до обмежень жовтої зони,  помаранчева зона передбачає також посилення заходів контролю за дотриманням встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Червона зона враховує обмеження для жовтої зони, а також додатково передбачає наступні:

  • заклади громадського харчування працюють у режимі здійснення адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • забороняється робота торгових центрів та закладів культури;
  • дозволено роботу магазинів, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин (без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання);
  • дозволено обслуговування споживачів: здійснення адресної доставки замовлень товарів; робота автозаправних комплексів, фінансових установ, операторів поштового зв’язку, ремонт транспортних засобів та предметів особистого вжитку, ветеринарних клінік, пунктів заготівлі відходів, телекомунікаційних компаній.

Зелена зона дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в бік пом’якшення.

При розробці норм адаптивного карантину Міністерство охорони здоров’я проводило консультації з Палатою та врахувало у постанові №104 пропозиції бізнесу. Як наслідок, було попереджено запровадження критичних обмежень в червоній зоні (наприклад, обмеження торговельного асортименту магазинів, що мають право працювати при посиленні протиепідемічних вимог, робота телекомунікаційної індустрії, надання послуг з ремонту).

Палата висловлює подяку Міністерству охорони здоров’я за врахування позиції бізнесу та продовжить співпрацю для забезпечення передбачуваного та обґрунтованого карантинного регулювання.

Офіційні постачальники послуг