Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Управління людським капіталом

Парламент прийняв законопроект щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи

Парламент прийняв законопроект щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи

Американська торговельна палата в Україні вітає прийняття Верховною Радою України 4 лютого 2021 року проекту Закону №4051 щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи.

Основними нововведеннями, передбаченими прийнятим законопроектом, є наступні:

  • Два самостійних види роботи – дистанційна та надомна
  • Роботодавцям дозволяється ознайомлення працівників з документами, що стосуються трудових відносин, в електронній формі
  • Дистанційну роботу можна поєднувати з роботою у звичайному режимі (наприклад, в офісі)
  • Запроваджено окреме регулювання дистанційної роботи для батьків та визначено перелік категорій працівників, яким дозволено працювати дистанційно
  • Гнучкий графік – роботодавець може перевести компанію чи підприємство на гнучкий режим, але має повідомити про це співробітникам не пізніше ніж за 2 місяці до початку такої роботи

Експерти Комітету Палати з питань управління людським капіталом послідовно наголошували на важливості пришвидшення вдосконалення регулювання віддаленої роботи, роботи вдома та гнучкого режиму роботи, надаючи пропозиції відповідальним органам державної влади.

Серед іншого, Палата сприяла виключенню надмірного адміністративного навантаження, передбаченого початковим текстом законопроекту №4051, щодо зобов'язання роботодавця вести реєстраційні форми/записи для працівників, які працюють вдома. У результаті таке зобов’язання було виключено із остаточного тексту прийнятого законопроекту.

​Ми вітаємо цей крок і готові надалі допомагати Уряду та Парламенту в продовженні їх роботи щодо вдосконалення трудового законодавства в Україні, щоб сприяти створенню рівних правил на ринку праці, оскільки це збалансує інтереси працівників та роботодавців.

Офіційні постачальники послуг