Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Управління людським капіталом

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект щодо діджиталізації трудових відносин

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект щодо діджиталізації трудових відносин

Американська торговельна палата в Україні вітає прийняття Верховною Радою України у першому читанні проекту Закону №3623 щодо діджиталізації трудових відносин.

Проект Закону передбачає наступне:

  • Встановлення п'ятирічного перехідного періоду для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок;
  • Роботодавець не зобов’язаний буде більше робити записи про роботу, переведення та звільнення з роботи у паперовій формі, якщо працівник не вимагає зробити це. Після внесення всієї інформації про зайнятість до Державного реєстру роботодавець буде зобов’язаний повернути працівнику оригінал паперових записів для його підпису;
  • Можливість автоматичного призначення пенсії (без особистої заяви).

Експерти Комітету Палати з питань управління людським капіталом послідовно наголошували на важливості прискорення реформи трудового законодавства, надаючи пропозиції щодо реформи трудового законодавства та діджиталізації процесів у трудових відносинах.

Ми вітаємо цей крок та сподіваємося на прийняття проекту Закону в цілому. Переконані, що діджиталізація трудових відносин допоможе створити рівні правила на ринку праці, оскільки збалансує інтереси працівників та роботодавців.