Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Насінництво

Україна наблизилася на ще один крок до виходу на насіннєвий ринок Європи

Україна наблизилася на ще один крок до виходу на насіннєвий ринок Європи

Американська торговельна палата в Україні вітає рішення Європейської комісії направити пропозицію до Європейського парламенту і Ради ЄС щодо визнання української системи сертифікації насіння еквівалентною вимогам ЄС. Відповідне рішення опубліковане на офіційному веб-сайті Єврокомісії.

Визнання еквівалентності системи сертифікації дозволить Україні експортувати насіння на ринки країн ЄС. Це сприятиме поглибленню торговельних відносин між Україною та ЄС, а також зростанню інвестицій європейських компаній у вирощування насіння в Україні для диверсифікації своїх виробничих потужностей.

Процес визнання еквівалентності української системи сертифікації триває з 2011 року, коли Україна надіслала відповідну заявку до ЄС. У 2015 році Європейська комісія провела офіційний аудит системи сертифікації насіння України. За результатами аудиту України отримала позитивний висновок, виконавши усі вимоги ЄС, про що складено відповідний звіт Єврокомісії. У квітні 2020 року Єврокомісія рекомендувала Європарламенту та Раді ЄС визнати еквівалентність української системи сертифікації насіння.

Комітет Палати з питань насінництва послідовно відстоював позицію важливості визнання еквівалентності системи сертифікації насіння України з вимогами ЄС, адже відкриття ринку ЄС для насіння, виробленого в Україні, стане ще одним поштовхом для збільшення інвестицій в економіку нашої держави, що сприятиме подальшому розвитку аграрного сектору. Чекаємо на фінальне рішення європейських інституцій.

Офіційні постачальники послуг