Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Агропромисловий комплекс Правова політика Оподаткування

Верховна Рада України зменшила можливості для незаконного тиску на бізнес

Верховна Рада України зменшила можливості для незаконного тиску на бізнес

17 вересня Верховна Рада України прийняла проект Закону №1080, що вносить зміни до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України з метою усунення передумов для тиску на бізнес.

Зокрема, зазначений законопроект декриміналізує статтю 205 («Фіктивне підприємництво») та збільшує пороги для відповідальності за статтею 212 («Ухилення від сплати податків»). Такі зміни потенційно допоможуть зменшити кількість кримінальних проваджень щодо бізнесу.

Палата вітає прийняття зазначеного законопроекту, оскільки часто вироки за статтею 205 щодо окремих компаній були підставою початку проваджень щодо ухилення від сплати податків сумлінних платників та використовувались для незаконного тиску на бізнес. Комітети Палати з питань правової політики, оподаткування та агропромислового комплексу протягом довгого часу виступали проти можливості використання таких вироків як універсального доказу ухилення від сплати податків, та провели низку зустрічей з правоохоронними та податковими органами, суддями. У той же час, Палата виступає за те, щоб питання, пов’язані з існуванням фіктивних підприємств, були вирішені у правовий спосіб.

Офіційні постачальники послуг