Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Споживчі товари (засоби особистого та побутового догляду)

Відтерміновано введення поетапного обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах

Відтерміновано введення поетапного обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах

22 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1370 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 року №717» (постанова).

Американська торговельна палата в Україні (Палата) вітає прийняття постанови, адже вона дозволяє, серед іншого, відтермінувати введення обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах, передбаченого змінами до Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №575 від 2 червня 2021 року (Зміни).

Палата неодноразово комунікувала позицію компаній-членів розробникам Змін щодо недоцільності введення затверджених жорстких лімітів щодо фосфору, вбачаючи ризики для ведення бізнесу в сфері мийних засобів, а також пропонувала компромісні варіанти, спрямовані на полегшення цих обмежень.

Тому сподіваємося на подальшу підтримку позиції Палати щодо усунення ризиків для ведення бізнесу представниками галузі мийних засобів в Україні, зокрема шляхом створення окремої міжвідомчої робочої групи задля обговорення нових лімітів щодо вмісту фосфору у мийних засобах та напрацювання відповідного проекту змін.

Висловлюємо вдячність Міністерству економіки України, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Раді бізнес-омбудсмена України за продуктивну співпрацю та підтримку позиції бізнес-спільноти. Окрему вдячність висловлюємо експертам компаній-членів Палати за професійну підтримку та експертизу.

Офіційні постачальники послуг