Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Енергетика

Верховна Рада України прийняла проект Закону №3176, що дозволяє Оператору газотранспортної системи України закуповувати газ для потреб балансування на біржі

Верховна Рада України прийняла проект Закону №3176, що дозволяє Оператору газотранспортної системи України закуповувати газ для потреб балансування на біржі

Американська торговельна Палата в Україні послідовно підтримувала ініціативи щодо створення дієвих ринкових механізмів для прозорої та відкритої співпраці учасників газового ринку із Оператором газотранспортної системи України (Оператор ГТС) у рамках виконання вимог щодо балансування на ринку природного газу.

Однак відсутність у Оператора ГТС можливості вчиняти балансуючі дії шляхом закупівлі на товарних біржах короткострокових стандартизованих продуктів ставили під сумнів імплементацію зазначеного ринкового механізму.

Прийнятий проект Закону №3176 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу» надає можливість Оператору ГТСУ закуповувати газ для потреб балансування на товарних біржах, тим самим сприяючи запуску ринку короткострокових стандартизованих контрактів відповідно до норм ЄС.

Американська торговельна палата в Україні вітає рішення Парламенту щодо прийняття цього законопроекту і виступає за подальше вдосконалення нормативно-правового регулювання, покликаного створити прозорий та конкурентний ринок газу в Україні.

Офіційні постачальники послуг