Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Правова політика

Верховна Рада України підтримала очищення Вищої ради правосуддя під час ухвалення законопроекту №5068

Верховна Рада України підтримала очищення Вищої ради правосуддя під час ухвалення законопроекту №5068

14 липня 2021 року Верховна Рада України прийняла проект Закону №5068 «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» (проект Закону).

Проект Закону забезпечує перезавантаження Вищої ради правосуддя (ВРП) за участі міжнародних експертів, які матимуть вирішальний голос. А також передбачає перевірку на доброчесність членів ВРП та змінює порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Народні депутати дослухалися до пропозицій компаній-членів Американської торговельної палати в Україні та рекомендацій Венеційської комісії, спрямованих на забезпечення належного формування і діяльності Етичної ради, одноразове оцінювання діючих членів ВРП та обрання (призначення) нових.

Американська торговельна палата в Україні вітає ухвалення проекту Закону з урахуванням пропозицій бізнес-спільноти. Ми закликаємо Президента не зволікати з підписанням відповідних законів після прийняття проектів Законів №5068 та №3711-д задля якнайшвидшого успішного впровадження їх положень та відновлення довіри громадян й інвесторів до українського судочинства.

Офіційні постачальники послуг