Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Банківські та фінансові послуги

Національний банк України знизив облікову ставку до 11%

Національний банк України знизив облікову ставку до 11%

Американська торговельна палата в Україні вітає Рішення Правління Національного банку України (НБУ) №76-рш "Про розмір облікової ставки" від 30 січня 2020 року, що знижує облікову ставку до 11% річних. Національний банк прогнозує зниження облікової ставки до 7% на кінець 2020 року завдяки швидкому поліпшенню макроекономічної ситуації в країні. Це вплине на подальше зниження вартості кредитів для бізнесу та населення, а також стимулюватиме ділову активність.

Економічне зростання прискориться з 3,3% у 2019 до 3,5% у 2020 році, а в наступні роки становитиме близько 4%. Прискоренню темпів економічного зростання сприятиме пом’якшення монетарної політики. Високий рівень приватного споживання та інвестицій залишатиметься основним рушієм економічного зростання. Ключовим  ризиком для реалізації цього макропрогнозу Національний банк, як і раніше, бачить відтермінування укладення нової програми співпраці з МВФ. Так само, зберігаються ризики для макрофінансової стабільності насамперед внаслідок рішень українських судів щодо відповідальності та зобов’язань екс-власників неплатоспроможних банків перед державою.

Ми вітаємо цей крок, водночас залишається ще низка кроків, які необхідно здійснити на шляху пом’якшення монетарної політики та досягнення повної лібералізації валютного ринку. Палата продовжуватиме докладати максимум зусиль для досягнення цих цілей та їхньої ефективної імплементації.

Офіційні постачальники послуг