Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Агропромисловий комплекс

Уряд затвердив порядок та критерії уповноваження акредитованих лабораторій

Уряд затвердив порядок та критерії уповноваження акредитованих лабораторій

10 січня Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, якою затвердив Порядок та критерії уповноваження акредитованих лабораторій, у тому числі референс-лабораторій, та Порядок перевірки дотримання уповноваженими акредитованими лабораторіями, у тому числі референс-лабораторіями, критеріїв уповноваження та позбавлення такого уповноваження (далі – Постанова). Постанова набирає чинності через місяць з дня її опублікування.

Експерти компаній-членів Палати вітають зазначене рішення Уряду, адже такий механізм дозволить забезпечити максимально можливу незалежність акредитованих лабораторій для цілей державного контролю, а також об'єктивність відповідних результатів лабораторних досліджень. Разом з тим, і державні, і приватні лабораторії зможуть проходити акредитацію на проведення лабораторних досліджень з використанням референс-методів.

Залучення приватних лабораторій до проведення досліджень для цілей державного контролю створить економічні стимули для збільшення приватних інвестицій у секторі лабораторних послуг, створить нові робочі місця та збільшить надходження до Державного бюджету.

Читайте також

Офіційні постачальники послуг