Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Агропромисловий комплекс

Спрощено процедуру сертифікації для експорту ячменю

Спрощено процедуру сертифікації для експорту ячменю

Американська торговельна палата в Україні вітає рішення Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щодо запровадження змін у проведенні фітосанітарних процедур. Відповідно до виданого доручення, процедуру сертифікації ячменю було спрощено. Відтепер заяви і документи для фітосанітарної експертизи полів ячменю можна подавати в електронному форматі, а відібрані зразки – поштовими відправленнями, що важливо для бізнесу у зв’язку з проведенням протиепідемічних заходів в Україні. Крім того, спрощено перелік документів, необхідних для отримання фітосанітарного сертифікату для експорту продукції.

Експерти Комітету Палати з питань агропромислового комплексу брали активну участь в адвокації цієї ініціативи, спрямованої на діджиталізацію процесів та спрощення внутрішніх процедур, що сприятиме розвитку торгівлі та експортного потенціалу України. Запровадження електронного документообігу також дозволить зменшити витрати бізнесу, заощадить час та посилить контроль за статусом документа. Водночас, компанії-члени Палати наголошують на важливості якомога швидшого прийняття змін до Наказу №487 Міністерства аграрної політики та продовольства щодо встановлення та підтримання статусу вільних ділянок, що дозволить усунути інші регуляторні бар’єри для спрощення внутрішніх процедур, необхідних для зростання експорту ячменю на зовнішні ринки.

Офіційні постачальники послуг