Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Енергетика

Уряд затвердив розмір страхового запасу природного газу на 2020 рік у розмірі нуль відсотків

Уряд затвердив розмір страхового запасу природного газу на 2020 рік у розмірі нуль відсотків

Американська торговельна палата в Україні вітає рішення Уряду затвердити розмір щорічного страхового запасу природного газу на 2020 рік у розмірі нуль відсотків запланованого місячного обсягу постачання природного газу споживачам на наступний місяць.

Експерти компаній-членів Палати брали активну участь в обговореннях даного проекту рішення з представниками Міністерства енергетики. На їх думку, встановлення страхового запасу природного газу на рівні 10 відсотків або більше могло б стати додатковим фінансовим навантаженням на компанії, призвести до підвищення вартості природного газу для кінцевого споживача та створити штучні диспропорції у формуванні цін на природний газ.

Кінцевими споживачами природного газу приватних постачальників наразі є промислові підприємства. Відповідно питання забезпечення постачання промислових підприємств, як комерційні відносини між такими підприємствами та їх постачальниками, мають вирішуватися виключно на договірній основі та з ресурсу приватних постачальників. У випадку створення страхового запасу для забезпечення безпеки постачання спеціальним категоріям споживачів (зокрема, населенню), запас повинен створюватися постачальниками саме таких споживачів. Зобов’язання щодо створення страхового запасу приватними постачальниками на постійній основі могло б знизити привабливість ринку природного газу для існуючих та нових компаній.

Компанії-члени Палати вітають таке рішення Уряду та вважають, що воно відповідає практиці багатьох європейських країн.

Офіційні постачальники послуг