Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Харчова промисловість

Поступове обмеження торгівельних бар’єрів у торгівлі з Республікою Молдова

Поступове обмеження торгівельних бар’єрів у торгівлі з Республікою Молдова

Американська торгівельна палата в Україні вітає внесення змін до процедури здійснення контролю імпорту компетентним органом Республіки Молдова (далі – ANSA).

За результатами переговорів, ініційованих бізнес-спільнотою із залученням профільних міністерств України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Посольства України у Республіці Молдова, уряд Республіки Молдова прийняв постанову №205 від 03.04.2019 р. (далі – постанова), якою було скасовано дискримінаційні вимоги до українських експортерів.

Деякі з вимог було змінено постановою, як запропоновано Палатою, зокрема:

  • вимога щодо повідомлення ANSA про приблизну дату та час прибуття вантажу до контрольного пункту на кордоні;
  • вимога щодо надання для певних категорій харчових продуктів нетваринного походження, що експортуються до Республіки Молдова, документу, виданого компетентним органом країни-походження (далі – сертифікат здоров’я).

Згідно з новими правилами, така продукція повинна супроводжуватися документом, що підтверджує її якість та безпечність, оформленим безпосередньо експортером. Водночас, запроваджується норма щодо надання сертифікату здоров’я, виданого компетентним органом країни-походження, на харчові продукти нетваринного походження, що підлягають спільним перевіркам (контроль, що здійснюється щодо операторів ринку, які попередньо порушували харчове законодавство Республіки Молдова). Список харчових продуктів, що підлягають спільним перевіркам, оприлюднюється на офіційному сайті ANSA.

Водночас, незважаючи на згадані зміни, компанії все ще вбачають ризики при експорті до Республіки Молдова, викликані невизначеністю у процесі формування та оновлення загаданого списку.

Американська торгівельна палата в Україні спільно з відповідальними стейкхолдерами продовжить комунікацію з Республікою Молдова щодо питань спрощення експортних процедур.

Офіційні постачальники послуг