Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Енергетика

Регулятор розпочав добове балансування на ринку природного газу

Регулятор розпочав добове балансування на ринку природного газу

Ринок природного газу нарешті запрацював у режимі добового балансування з 1 березня 2019р. Добове балансування було запроваджено Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 27.12.2017р. №1437, проте його практичний запуск було тричі перенесено.

Тож Палата наполегливо підтримувала необхідність запровадження добового балансування та наголошувала на цій важливій реформі у листах до НКРЕКП, АТ «Укртрансгаз», НАК «Нафтогаз України» та Уряду України. Про важливість цієї реформи також зазначалося у другому та третьому виданнях Білої Книги реформ нафтогазового сектору України для уникнення небалансу газу постачальниками, формування ліквідного добового ринку природного газу, зменшення фінансових ризиків для замовників послуг транспортування газу та розвитку торговельних майданчиків та електронних технологій балансування в режимі реального часу.

Компанії-члени Палати також активно обговорювали перешкоди у практичній реалізації добового балансування та шляхи прискорення його запуску на зустрічах із представниками НАК «Нафтогаз України»АТ «Укртрансгаз» та НКРЕКП.

Ми вдячні НКРЕКП за стійку позицію щодо впровадження цього довгоочікуваного рішення. Також, ми хочемо подякувати АТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» за кроки на шляху до практичної реалізації добового балансування, а також компаніям-членам Палати та беззаперечну підтримку цієї реформи.

Офіційні постачальники послуг