Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Телекомунікації

Проект Закону про посилення відповідальності за умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій було підтримано профільним Комітетом ВРУ

Проект Закону про посилення відповідальності за умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій було підтримано профільним Комітетом ВРУ

5 червня Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Парламенту розглянути та прийняти у першому читанні проект Закону №8544 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за навмисне ушкодження об'єктів телекомунікацій, припинення незаконного збагачення за допомогою металобрухту)".

Законопроект зареєстрований у Парламенті групою народних депутатів на чолі з Головою Комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександром Данченком. Ця законодавча ініціатива спрямована на посилення відповідальності за крадіжку телекомунікаційного обладнання та складових телекомунікаційних мереж, а також порушення цілісності телекомунікаційних об'єктів і заподіяння шкоди таким об'єктам з метою незаконного збагачення шляхом операцій з металобрухтом.

Комітет Палати з питань телекомунікацій активно виступає за вдосконалення чинного законодавства в частині захисту бізнесу в Україні та телекомунікаційних операторів зокрема. Прийняття законопроекту дозволить уникнути багатомільйонних втрат від крадіжок телекомунікаційного обладнання та пошкодження телекомунікаційних мереж, зокрема кабельних та радіорелейних ліній зв'язку. Так, за даними асоціації «Телас», у 2015-2018 рр. було зафіксовано понад 100 тис. випадків крадіжок і пошкоджень мереж, що призвело до втрат телекомунікаційної галузі вартістю понад 1,4 млрд. грн.

Ми вдячні Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, а також народному депутату Олександру Данченку за відкритість до діалогу з бізнесом, а також за підтримку важливих законодавчих ініціатив, спрямованих на захист телекомунікаційної інфраструктури. Ми продовжуватимемо співпрацю у майбутньому задля розвитку стабільних і передбачуваних умов ведення бізнесу в сфері мобільного зв'язку, що сприятиме покращенню інвестиційного клімату в країні.

Офіційні постачальники послуг