Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Оподаткування

Парламент прийняв у першому читанні проект Закону №11084 щодо спрощень податкового адміністрування для сумлінних платників податків

Парламент прийняв у першому читанні проект Закону №11084 щодо спрощень податкового адміністрування для сумлінних платників податків

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №11084 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою, вказаним законопроектом пропонується «запровадження на період воєнного стану механізму для підтримки платників податків з позитивною податковою історією, шляхом надання їм підвищеного рівня сервісу та оптимізації застосування заходів податкового контролю».

Експерти компаній-членів Американської торговельної палати в Україні (Палата) підтримують дану ініціативу та підготували до законопроекту коментарі та пропозиції, які були адресовані відповідальним стейкхолдерам. Зокрема, щодо наступного:

  • передбачення процедури подання заяви підприємства щодо відповідності статусу платника податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства таким критеріям;
  • покращення щодо питань відшкодування ПДВ;
  • передбачення можливості відповідності чотирьом з дев’яти основних критеріїв;
  • визначення одним із критеріїв не відсутність неузгодженого податкового зобов'язання, а відсутність податкового боргу; та інші.

Бізнес-спільнота дякує Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики за дану законодавчу ініціативу та звертається з проханням врахувати надані пропозиції під час підготовки законопроекту до другого читання.

Ми вдячні всім компаніям-членам Палати за їх внесок у процес адвокації.

Офіційні постачальники послуг