Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Митна політика та сприяння торгівлі

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури підтримало ініціативу Американської торговельної палати щодо пріоритетного перетину кордону для авторизованих економічних операторів

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури підтримало ініціативу Американської торговельної палати щодо пріоритетного перетину кордону для авторизованих економічних операторів

Американська торговельна палата в Україні (Палата) виступила з ініціативою щодо необхідності доопрацювання нормативно-правових актів, що регулюють діяльність підприємств зі статусом авторизованого економічного оператора (АЕО) відповідно до Митного кодексу України (МКУ).

Багато компаній-членів Палати на даний час докладають зусиль задля набуття статусу АЕО та отримання відповідної авторизації в Державній митній службі України. МКУ прямо передбачено, що підприємства з авторизацією АЕО, серед іншого, мають право на виконання митних формальностей в першочерговому порядку та використання спеціально визначеної смуги руху в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон України.

Водночас, за інформацією компаній-членів Палати, зазначені вище переваги для підприємств, що отримали статус АЕО, не реалізовані на практиці, зокрема, через відсутність належного нормативного врегулювання цього питання на рівні підзаконних актів.

З метою врегулювання даного питання, Палата звернулася з проханням ініціювати доопрацювання Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України проекту наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 1 травня 2023 року №339». Такі зміни мають передбачати доповнення згаданого наказу положеннями, які забезпечать першочерговість перетину державного кордону при переміщенні товарів на адресу компаній зі статусом АЕО, та/або товарів, що оформлені такими підприємствами за митними деклараціями (митними брокерами), а також при переміщенні товарів транспортними організаціями (перевізниками), що отримали зазначений статус. Зокрема, шляхом інтеграції електронної системи «Електронна черга перетину кордону» (єЧерга) з Єдиною автоматизованою інформаційною системою митних органів (Система).

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України надало відповідь щодо доопрацювання відповідного проекту наказу, де серед іншого, пропонується розширити інформаційну взаємодію єЧерги з Системою щодо документів, що використовуються для декларування товарів, та забезпечити можливість бронювання місця в електронній черзі на підставі таких документів. Після прийняття проекту наказу та забезпечення інформаційної взаємодії з Системою щодо транзитних декларацій, оформлених відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту, підприємства, яким надано авторизацію АЕО, зможуть отримувати пріоритетне право на перетин державного кордону в разі подання транзитної декларації.

Ми дякуємо народному депутату України Олександру Сові, Голові підкомітету з питань митної справи Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України, Віті Мірошниченко, співголові Комітету Палати з питань митної політики, PwC та усім компаніям-членам Палати, які були залучені до процесу адвокації. Експерти компаній-членів Палати продовжать працювати над забезпеченням практичної імплементації переваг для підприємств зі статусом АЕО та уважно слідкуватимуть за прийняттям зазначених змін.

Офіційні постачальники послуг