Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Агропромисловий комплекс

Верховна Рада України зберегла знижену ставку ПДВ у розмірі 14% для операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

Верховна Рада України зберегла знижену ставку ПДВ у розмірі 14% для операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

Американська торговельна палата в Україні (Палата) вітає прийняття проекту Закону №5425-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (законопроект), який було підтримано народними депутатами під час пленарного засідання Верховної Ради України, що відбулося 1 липня 2021 року.

Прийнятий законопроект зберігає знижену ставку ПДВ у розмірі 14% для операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, що класифікуються за наступними кодами УКТ ЗЕД: 1001; 1003; 1005; 1201; 1205; 1206 00.

У грудні 2020 року аграрний бізнес вітав прийняття Закону України №1115-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», яким було запроваджено знижену ставку ПДВ у розмірі 14% для окремих видів сільськогосподарської продукції.

Експерти Комітету Палати з питань агропромислового комплексу неодноразово наголошували, що знижена ставка ПДВ у розмірі 14% для операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції (зокрема відповідно до перелічених вище кодів УКТ ЗЕД) сприятиме:

  • зменшенню податкового навантаження на бізнес;
  • детінізації виробників сільськогосподарської продукції;
  • забезпеченню належного обслуговування державного боргу;
  • гармонізації відповідного національного та європейського регулювання у частині застосування знижених ставок ПДВ при оподаткуванні певних видів сільськогосподарської продукції.

Палата продовжить підтримувати необхідність збереження зниженої ставки ПДВ у розмірі 14% для окремих видів сільськогосподарської продукції, що класифікуються за переліченими вище кодами УКТ ЗЕД.

Офіційні постачальники послуг