Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Банківські та фінансові послуги

Національний банк України знизив облікову ставку до 15.5%

Національний банк України знизив облікову ставку до 15.5%

Американська торговельна палата в Україні вітає прийняття Рішення Правління Національного банку України (НБУ) №797-рш "Про розмір облікової ставки" від 24 жовтня 2019 року, що знижує облікову ставку до 15.5% річних. У подальшому цикл пом'якшення монетарної політики продовжиться за умови стійкого уповільнення інфляції до цілі 5%.

В основі цієї стійкої тенденції – поступове послаблення фундаментального тиску на ціни, ознакою якого є стрімке уповільнення базової інфляції. Жорстка монетарна політика стала однією з причин зміцнення обмінного курсу та покращення інфляційних очікувань. Також поступовій дезінфляції сприятиме виважена фіскальна політика, відносно низькі ціни на енергоресурси на світових ринках, а також зростання пропозиції продовольчих товарів завдяки підвищенню продуктивності сільськогосподарського виробництва.

Ми вітаємо цей крок, водночас залишається ще низка кроків, які необхідно здійснити на шляху пом’якшення монетарної політики та досягнення повної лібералізації валютного ринку. Палата продовжуватиме докладати максимум зусиль для досягнення цих цілей та їхньої ефективної імплементації.

Офіційні постачальники послуг