Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Харчова промисловість

Верховна Рада України прийняла законопроект №2207-1-д про управління відходами в першому читанні

Верховна Рада України прийняла законопроект №2207-1-д про управління відходами в першому читанні

21 липня 2020 року Верховна Ради України на позачерговій сесії прийняла в першому читанні законопроект №2207-1-д про управління відходами. Законопроект передбачає реалізацію реформи управління відходами та є необхідною умовою для переходу України до моделей циркулярної економіки та сталого розвитку.

Ключові положення законопроекту №2207-1-д:

  1. Ієрархія управління відходами - попередження утворення відходів, підготовка до повторного використання, рециклінг (повернення до виробничого циклу) та видалення відходів
  2. Розширена відповідальність виробника (РВВ), що передбачає відповідальність виробників та імпортерів продукції за управління відходами, що утворилися в результаті її використання
  3. Інформаційна система управління відходами для забезпечення належного обліку та звітності
  4. Визначення повноважень центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

Американська торговельна палата в Україні послідовно підтримує реформу управління відходами та висловила підтримку законопроекту №2207-1-д із врахуванням пропозицій бізнесу. Однак, деякі положення законопроекту мають бути доопрацьовані до 2 читання, оскільки вони викривляють регулювання РВВ та обмежують конкуренцію на ринку побутових відходів.

Бізнес-спільнота підкреслює необхідність внесення змін до поточної редакції законопроекту №2207-1-д в деяких частинах задля:

  1. Належної реалізації принципу РВВ шляхом виключення норми щодо неоднозначного екологічного податку
  2. Дотримання умов вільної конкуренції на ринку управління побутовими відходами шляхом недопущення його монополізації муніципальними операторами

Палата продовжить роботу над врахуванням пропозицій бізнесу при підготовці законопроекту №2207-1-д до другого читання для реалізації реформи управління відходами, що відповідатиме кращим практикам ЄС.

Офіційні постачальники послуг