Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Охорона здоров’я

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №4662 щодо забезпечення можливості закупівель ліків за договорами керованого доступу

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №4662 щодо забезпечення можливості закупівель ліків за договорами керованого доступу

21 вересня 2021 року Верховною Радою України був прийнятий у другому читанні законопроект №4662 щодо забезпечення можливості закупівель ліків за договорами керованого доступу.

Американська торговельна палата в Україні (Палата)  підтримує полегшення доступу пацієнтів до інноваційних лікарських препаратів за рахунок бюджетних коштів із застосуванням процедур договорів керованого доступу (ДКД).

Законопроект впроваджує механізм для ведення переговорів з виробниками лікарських засобів. Застосування механізму ДКД, який використовують у більшості країн ЄС для придбання ексклюзивних медичних препаратів, дозволяє значно знизити вартість таких препаратів та надає змогу за кошти Держбюджету купувати більше інноваційних ліків, зокрема для пацієнтів з орфанними хворобами.

Водночас залишаються питання, які потребують окремої уваги стейкхолдерів для належного впровадження ДКД. Палата висловлює сподівання, що вони будуть врегульовані підзаконними актами.

Експерти компаній-членів Палати надавали експертну підтримку в процесі розробки законопроекту. Палата й надалі сприятиме процесу трансформації системи охорони здоров'я в Україні.

Офіційні постачальники послуг