Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Охорона здоров’я

Уряд прийняв постанови, які розширюють програму відшкодування витрат на медичні вироби

Уряд прийняв постанови, які розширюють програму відшкодування витрат на медичні вироби

30 червня 2023 року Кабінет Міністрів України (далі – КМУ) прийняв постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 28 липня 2021 р. №854» та «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо реімбурсації медичних виробів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення».

Ці документи вносять зміни до низки актів КМУ в частині врегулювання питань щодо запровадження механізму реімбурсації медичних виробів.

Цей крок означає, що держава почне компенсувати пацієнтам вартість деяких медичних виробів за Програмою медичних гарантій. Це є значним прогресом у програмі реімбурсації, так як раніше дана програма покривала тільки лікарські засоби.

На даному етапі реімбурсація стосуватиметься тест-смужок для вимірювання цукру в крові у пацієнтів із захворюванням на діабет 1-го типу. Уже невдовзі програма має запрацювати в повному обсязі, і пацієнти зможуть отримувати тест-смужки після виписування рецепту лікарем.

Ця практика продемонструвала свою ефективність серед країн Європейського Союзу та має доказову базу щодо покращення показників тривалості життя пацієнтів, оптимізації коштів Державного бюджету у випадках тривалого або пожиттєвого лікування хронічних захворювань, покращення менеджменту та застосування сучасних протоколів лікування.

Бізнес-спільнота вдячна Міністерству охорони здоров’я України та Національній службі здоров’я України за докладені зусилля для збільшення доступу пацієнтів до медичних виробів за програмою реімбурсації.

Ми також хочемо подякувати експертам компаній-членів Палати за їх професійну підтримку та готовність продовжувати роботу задля подальшого розширення переліку медичних виробів за програмою медичних гарантій для пацієнтів.

Офіційні постачальники послуг