Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Енергетика Харчова промисловість

Скасовано застаріле регулювання щодо порушень у сфері обігу готівки

Скасовано застаріле регулювання щодо порушень у сфері обігу готівки

20 червня 2019 р. указом Президента України №418/2019 було скасовано пакет деяких застарілих указів Президента, серед яких і указ Президента України №436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 р. (далі – указ №436).

Близько 20 років в Україні існувало подвійне регулювання відповідальності за порушення у сфері готівкових розрахунків, оскільки окрім указу №436, починаючи із 2001 року, діє також Закон №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що відповідно до положень Конституції України (п.22 ч.1 ст.92) має вищу юридичну силу. Таким чином, указ №436, створюючи правові колізії, зумовлював невиправдане навантаження на судову систему, контролюючі органи та суб'єктів господарювання.

Американська торгівельна палата в Україні протягом багатьох років відстоювала позицію бізнесу щодо скасування указу №436 та наразі вітає рішення Президента. Такі зміни сприятимуть зменшенню надмірного регуляторного та адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, уніфікації законодавства та усуненню дублювання норм щодо відповідальності в сфері обігу готівки, а також унеможливлять та виключають підстави для застосування штрафу у 5-ти кратному розмірі до платників податків за помилки в книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) через людський фактор.

Палата висловлює вдячність Адміністрації Президента України, а також експертам компаній-членів Палати за плідну співпрацю та продовжить роботу у напрямку вдосконалення регулювання касової дисципліни.

Офіційні постачальники послуг