Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Правова політика

Пропозиції Палати враховані при внесенні змін до Кримінального процесуального кодексу

Пропозиції Палати враховані при внесенні змін до Кримінального процесуального кодексу

17 жовтня набув чинності Закон України №187-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» (до прийняття – проект Закону №1009). Закон передбачає внесення низки змін до кримінального процесу, зокрема, щодо порядку проведення негласних слідчих дій та експертиз.

Порівняно із початковою версією законопроекту, під час опрацювання в Парламенті його було змінено. Як було запропоновано експертами компаній-членів Палати, було залишено без змін положення щодо граничних строків досудового розслідування та можливості оскарження повідомлення про підозру. Також, Законом передбачена можливість для проведення експертиз не лише у державних експертних установах, що є позитивною зміною порівняно із попередньою редакцією Кодексу.

Таким чином, більш доступною стали експертизи у кримінальному процесі, і, водночас, було збережено граничні строки проведення досудового розслідування та можливість оскарження повідомлення про підозру як додаткових запобіжників для незаконного тиску на бізнес.

У той же час, Палата й надалі працюватиме для закріплення принципу «єдиного вікна» в частині зняття уповноваженими органами інформації з транспортних телекомунікаційних мереж на законодавчому рівні.

Офіційні постачальники послуг