Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Відновлювальні джерела енергії

Парламент проголосував за новий механізм підтримки зеленої енергетики

Парламент проголосував за новий механізм підтримки зеленої енергетики

25 квітня Верховна Рада України прийняла у другому читанні проект Закону №8449-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Американська торговельна палата в Україні підтримувала цей законопроект та вітає даний крок Парламенту, спрямований на забезпечення послідовного розвитку ринку відновлювальної енергетики та зменшення ціни електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

Закон запроваджує механізм аукціонів, який сприятиме створенню конкурентних умов для виробників електроенергії з відновлювальних джерел і досягненню більш збалансованої ціни на електроенергію для споживачів. Також, новий механізм підтримки проектів відновлювальних джерел енергії відповідає європейським тенденціям щодо переходу на систему аукціонів для виробників відновлювальної енергетики.

Палата направляла листи до профільного Комітету Верховної Ради України із підтримкою прийняття законопроекту №8449-д та конкретними пропозиціями щодо вдосконалення деяких його положень. Окрім цього експерти компаній-членів Палати брали участь в обговореннях даного законопроекту на платформі Палати та під час засідань відповідної Робочої групи Комітету ВРУ.

Прийняття законопроекту також відіграє важливу роль в наданні фінансування міжнародними фінансовими інституціями проектам у сфері відновлюваних джерел енергії, подальшій підтримці розвитку цього сектору енергетики в Україні та зростанні частки ВДЕ у загальному енергетичному міксі завдяки більш доступній ціні для споживачів на зелену електроенергію.

Офіційні постачальники послуг