Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Митна політика Споживчі товари (засоби особистого та побутового догляду) Харчова промисловість

Пропозиції Палати щодо вимог до маркування товарів враховано в законодавстві

Пропозиції Палати щодо вимог до маркування товарів враховано в законодавстві

В офіційній публікації нещодавно прийнятого та підписаного Закону №2704-VIII про державну мову (попередній законопроект №5670-д) враховано пропозиції бізнесу до статті 30, що регулює використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Експерти компаній-членів Палати долучалися до коментування тих статей законопроекту, що стосувалися посилення вимог до надання інформації про товари (маркування), а також відповідного перехідного періоду. Також, було проведено зустріч із профільним Комітетом ВРУ з питань культури та духовності для обговорення запропонованих змін. Палата підтримувала постійну комунікацію з Комітетом ВРУ для забезпечення врахування пропозицій бізнесу.

По закінченню 18-місячного перехідного періоду з моменту набрання чинності Законом до маркування товарів будуть застосовуватися наступні вимоги:

  • Інформація доводиться до відома споживача в порядку, у спосіб та в обсязі, що визначені Законом «Про захист прав споживачів»
  • У такій інформації допускається використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинського та/або грецького алфавітів
  • У разі якщо крім державної інформація надається також іншими мовами, обсяг інформації державною мовою не може бути меншими за обов’язковий обсяг інформації згідно з вимогами, встановленими Законом «Про захист прав споживачів»

Врахвуючи той факт, що попередні редакції законопроекту передбачали критичні обмеження щодо маркування товарів, Палата вітає врахування пропозицій бізнесу у прийнятому Законі №2704-VIII про державну мову. Зазначені зміни забезпечують узгодженість із чинним законодавством та сприятимуть веденню торгівлі.

Офіційні постачальники послуг