Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Харчова промисловість

Покращено умови доступу українських товарів на ринок Молдови

Покращено умови доступу українських товарів на ринок Молдови

У законодавстві Республіки Молдова було усунуто дискримінаційний екологічний збір щодо імпортерів, а також зменшено державне регулювання внутрішньої торгівлі.

Американська торговельна палата в Україні (Палата) неодноразово наголошувала на необхідності вирішити проблемні питання торгівлі з Республікою Молдова, а саме: скасувати дискримінаційний екологічний податок на товари в упаковці, забезпечити застосування ризик-орієнтованого підходу до здійснення перевірок імпортованих харчових продуктів нетваринного походження та сприяти усуненню надмірного державного регулювання Республікою Молдова ринку внутрішньої торгівлі.

У процесі відповідного обговорення з представниками Республіки Молдова в рамках Українсько-молдовської робочої групи високого рівня з торговельно-економічних питань було повідомлено, що законодавчі норми Республіки Молдова наразі не містять жодних дискримінаційних ознак у сфері торгівлі.

Палата вітає суттєве покращення умов доступу українських товарів на ринок Молдови та висловлює глибоку подяку експертам Міністерства економіки України за сприяння у вирішенні цього питання.

Водночас експерти компаній-членів Палати наголошують на необхідності продовження діалогу щодо перегляду підходів до перевірок імпортованих харчових продуктів з боку Національного агентства з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова (ANSA) з метою забезпечення системного застосування принципів ризик-орієнтованого підходу і запобігання порушень прав українських експортерів, а також усунення проблемних питань розмитнення безалкогольних напоїв, враховуючи чинне законодавство Республіки Молдова.

Читайте також

Офіційні постачальники послуг