Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Правова політика

Парламент ухвалив проект Закону №8138 щодо державної підтримки інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні

Парламент ухвалив проект Закону №8138 щодо державної підтримки інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні

Американська торговельна палата в Україні (Палата) вітає прийняття Верховною Радою України проекту Закону №8138 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» (проект Закону).

Метою проекту Закону, згідно з пояснювальною запискою, є удосконалення законодавства щодо надання державної підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні.

Прийняття змін, запропонованих проектом Закону, зокрема на законодавчому рівні врегулювало діяльність Установи бізнес-омбудсмена з метою забезпечення прозорості діяльності органів державної влади, сприяння зниженню рівня корупції та запобігання недобросовісній поведінці стосовно суб’єктів підприємництва в Україні. Ці зміни також враховують положення Меморандуму про взаєморозуміння щодо підтримання української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року, укладеного між Кабінетом Міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Американською торговельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Федерацією роботодавців України, Торгово-промисловою палатою України та Українським союзом промисловців і підприємців.

Таким чином, враховуючи важливість принципу верховенства права для належного функціонування та ефективного регулювання економіки України, бізнес-спільнота вітає прийняття проекту Закону.

Також варто зазначити, що Палата підтримує запропоноване проектом Закону розширення переліку сфер, у яких може реалізуватися інвестиційний проект зі значними інвестиціями, зокрема діяльність у сфері інформації та електронних комунікацій, операції з нерухомим майном та операції у сфері виробництва енергоефективних будівельних матеріалів, кліматичного обладнання та обладнання систем опалення, вентиляції, кондиціонування, гарячого водопостачання. Важливим є також розширення кола залучених до процесу інвестування завдяки зменшенню розміру інвестицій до інвестпроекту, оскільки це дасть змогу долучатися до інвестування не лише великим підприємствам, а й середнім.

Офіційні постачальники послуг