Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Банківські та фінансові послуги

Національний банк впроваджує нові пом'якшення валютних обмежень

Національний банк впроваджує нові пом'якшення валютних обмежень

Американська торговельна палата в Україні вітає рішення Національного банку України (НБУ) щодо лібералізації валютного ринку та пом’якшення валютних обмежень, затверджене постановою Правління НБУ №56 від 3 травня 2024 року «Про внесення змін до постанови Правління НБУ від 24 лютого 2022 року №18» (Постанова №56).

Постановою №56 запроваджуються наступні зміни:

  • скасовуються всі валютні обмеження для проведення операцій з імпорту робіт та послуг;
  • надається можливість репатріювати дивіденди за період з 1 січня 2024 року та переказувати кошти за кордон за договорами лізингу/оренди;
  • пом’якшуються обмеження погашення зовнішніх кредитів за період після 20 червня 2023 року;
  • надається можливість оплачувати процентні платежі за «старими» зовнішніми кредитами;
  • пом’якшуються обмеження щодо переказу іноземної валюти від представництв на користь своїх материнських компаній.

Вищевказані зміни сприятимуть поліпшенню умов ведення бізнес-діяльності в Україні та виходу вітчизняного бізнесу на нові ринки, а також дозволять збільшити обсяг фінансування на відновлення економіки та забезпечення потреб держави у боротьбі з російською агресією та сприяти припливу нових інвестицій в Україну.

Палата висловлює вдячність НБУ за продовження валютної лібералізації для забезпечення стабільного функціонування банківської системи в умовах воєнного стану та врахування пропозиційекспертів компаній-членів Палати. Сподіваємося на продовження конструктивної співпраці та підтримку позиції бізнес-спільноти при внесенні чергових змін до Постанови №18.

Офіційні постачальники послуг