Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Банківські та фінансові послуги

Національний банк України знизив облікову ставку до 8%

Національний банк України знизив облікову ставку до 8%

Американська торговельна палата в Україні вітає Рішення Правління Національного банку України (НБУ) №289-рш "Про розмір облікової ставки" від 23 квітня 2020 року, що знижує облікову ставку до 8% річних. Продовження пом'якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів. Це вплине на подальше зниження вартості кредитів для бізнесу та населення, а також стимулюватиме ділову активність.

Національний банк очікує подальшого зниження облікової ставки до 7% упродовж цього року. Оцінюючи можливу швидкість руху до цієї позначки, Національний банк зважатиме на перебіг переговорів із МВФ, розвиток ситуації з коронавірусом та темпи згортання карантинних заходів, а також антикризові заходи урядів та центральних банків інших країн. Національний банк не виключає можливості й більшого пом’якшення монетарної політики у цьому році у тому випадку, якщо скорочення споживчого попиту через карантинні заходи та послаблення ділової активності будуть суттєвіше тиснути на інфляцію в бік її зниження, ніж ми очікуємо зараз.

Ми вітаємо цей крок, водночас залишається ще низка кроків, які необхідно здійснити на шляху пом’якшення монетарної політики та досягнення повної лібералізації валютного ринку. Палата продовжуватиме докладати максимум зусиль для досягнення цих цілей та їхньої ефективної імплементації.

Офіційні постачальники послуг