Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

COVID-19: зміни в процедурі банкрутства

Станом на 19 жовтня 2020 року набрали чинності зміни до Кодексу України з процедур банкрутства.

Що нового

З 17 жовтня 2020 року та на період дії карантину в процедурі банкрутства впроваджуються наступні зміни:

  • На період дії карантину та протягом 90 днів з дня скасування карантину:
(1) забороняється відкриття проваджень у справах про банкрутство за заявами кредиторів за вимогами, що виникли з 12 березня 2020 року;
(2) продовжується строк звернення боржника до суду із заявою про банкрутство;
(3) проведення аукціонів з продажу майна може бути зупинене за рішенням комітету кредиторів (для майна, що є предметом забезпечення – забезпечених кредиторів);
(4) не нараховуються відсотки, штрафні санкції на ті зобов’язання, які реструктиризовані планом санації.
(5) прострочені зобов’язання, передбачені планом санації, підлягають розстроченню на строк виконання такого плану.
  • Збори кредиторів та комітет кредиторів можуть проводитися дистанційно в режимі відеоконференції, а також шляхом опитування (за умови забезпечення належної ідентифікації);
  • Арбітражний керуючий звільняється від відповідальності за невчинення дій у процедурі банкрутства, якщо вони не можуть бути вчинені в умовах карантину (конкретні випадки не наводяться);
  • Продовжується ряд строків у процедурі банкрутства (зокрема, проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів).

З одного боку, впроваджувані зміни покликані встановити додаткові гарантії для тих боржників, які можуть стати неплатоспроможними внаслідок дії карантинних обмежень. З іншого боку, ці зміни можуть суттєво обмежити права кредиторів з вимогами до боржника за період як до 12 березня 2020 року, так і після зазначеної дати. Більше того, нечіткість формулювань підстав для звільнення арбітражного керуючого від відповідальності, створює можливості для потенційних зловживань.

З 19 жовтня 2020 року в процедурі банкрутства впроваджуються наступні зміни:

  • Вимоги кредитора до боржника повинні підтверджуватися судовим рішенням, яке набрало законної сили, та за яким не сплив строк пред’явлення його до виконання;
  • До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи суд призначатиме арбітражним керуючим ту особу, кандидатура якої була запропонована ініціюючим кредитором/боржником під час звернення до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

Необхідність доводити «безспірність» вимог до боржника в судовому порядку ускладнить та відтермінує порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Більш того, призначення арбітражним керуючим особи, кандидатура якої була запропонована боржником, може використовуватися недобросовісними боржниками як один із елементів зловживання під час банкрутства.

Додаткова інформація

Інші новини, огляд законодавчих ініціатив щодо COVID-19 та інша інформація доступні у Довідковому центрі щодо коронавірусу, який надає доступ до інформаційних ресурсів, повідомлень про законодавчі зміни в різних країнах, а також до контактних осіб в наших офісах, які можуть відповісти на додаткові питання.

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів "Бейкер Макензі” та інших зацікавлених осіб про розвиток законодавства, що може вплинути на них чи іншим чином їх зацікавити. Вищевикладені коментарі не є юридичною порадою чи позицією та не мають розглядатися як такі, що замінюють окрему пораду у конкретній справі.

Офіційні постачальники послуг