Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Aequo здобула вирішальну перемогу у знаковій судовій справі щодо торговельної марки Корвалол Corvalolum

Aequo, в інтересах фармацевтичної фірми «Дарниця», домоглася скасування рішення Апеляційної палати про визнання торговельної марки «Корвалол Corvalolum» добре відомою у спорі проти АТ «Фармак», Мінекономіки та Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій.

Спір тривав з 2017 року. 10.12.2021 року за результатами чергового нового розгляду справи Господарський суд міста Києва задовольнив повністю позовну заяву «Дарниці», але згодом апеляційний суд зайняв іншу позицію.

18 січня 2023 року Верховний Суд поставив крапку у цьому спорі, задовольнивши повністю касаційну скаргу Дарниці, та скасувавши постанову суду апеляційної інстанції.

У цій справі Фармацевтична фірма «Дарниця» оскаржувала рішення Апеляційної палати про визнання торговельної марки «Корвалол Corvalolum» добре відомою. Зверненню Дарниці до суду з позовом у цій справі передувала спроба АТ «Фармак» використати ТМ «Корвалол Corvalolum» як підставу для скасування ТМ «Корвалол-Дарниця», яка завершилася іншим судовим рішенням на користь Дарниці.

Верховний Суд погодився з аргументами Дарниці, що суд не наділений повноваженнями підміняти собою Апеляційну палату Міністерства та усувати дефекти рішення Апеляційної палати чи оцінювати нові докази.

Зокрема, суд констатував, що “покладені в основу Рішення матеріали, які стосуються знаку "Корвалол", не могли бути підставою для визнання знака "Корвалол Corvalolum" добре відомим, оскільки стосуються різних знаків".

Також, "наявність певної схожості позначень "Корвалол" та "Корвалол Corvalolum" не може бути достатньою підставою для прийняття до уваги доказів, які стосуються іншого знаку… Більш того, прийняття цих доказів ставить під сумнів і дату з якої знак "Корвалол Corvalolum" визнано добре відомим".

Висловлюючись щодо меж дискреційних повноважень патентного відомства, Верховний Суд зазначив, що дискреція не є довільною; вона завжди здійснюється відповідно до закону (права).

Це важливий прецедент для української судової практики, оскільки досі жодне рішення Апеляційної палати щодо визнання торговельних марок добре відомими не було скасоване у судовому порядку. Цей прецедент посилить ефективність захисту прав на інтелектуальну власність, оскільки дискреційні повноваження не повинні використовуватися державними органами свавільно, а рішення ґрунтуватися на суперечливих чи нерелевантних доказах (як це відбулося із рішенням щодо “Корвалол Corvalolum”)”, – коментує партнерка Aequo Тетяна Кудрицька.

Команда проекту: Олексій Філатов, Старший партнер, Тетяна Кудрицька, партнерка, юристи Дар’я Ромащенко, Дмитро Короза та Єва Бабенко.


Про фірму

AEQUO — одна з провідних українських юридичних фірм, яка працює з лідерами економіки в транзакційних проєктах і вирішенні спорів.

Серед клієнтів компанії —  провідні українські та міжнародні компанії та організації, зокрема Amazon, Allianz, ArcelorMittal, AXA, Bunge, Commerzbank, Corteva, Darnitsa, Discovery Networks, Dr. Reddy's, DuPont, EBRD, EFSE, European Commission, Facebook, Forbes, GlaxoSmithKline, Google, IFC, Inditex, Instagram, Kernel, Nova Poshta, Novo Nordisk, OLX, Philips, Posco International, ProCredit Bank, Schenker, Samsung, Sandvik, Synthon, Thomson Reuters, UniCredit, Vodafone, Zara.

AEQUO визнано юридичною фірмою року в Україні на церемонії Chambers Europe Awards 2022, названо IFLR Europe Awards 2018 найінноваційнішою юридичною фірмою року в Україні, The Lawyer European Awards 2017 — юридичною фірмою року в Україні, Росії і СНД і однією з найбільш інноваційних юридичних фірм в Європі згідно з FT Innovative Lawyers 2015-2022.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся

до директора з маркетингу та PR Юлії Червоноокої

на е-mail chervonookaya@aequo.ua, або за телефоном +380 44 490 91 00

Офіційні постачальники послуг