Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Агропромисловий комплекс

Законопроект №6070-1, що розблокує сертифікацію нових типів сільськогосподарської техніки, прийнято в першому читанні

Законопроект №6070-1, що розблокує сертифікацію нових типів сільськогосподарської техніки, прийнято в першому читанні

26 січня 2022 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні та за основу проект Закону №6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу» (законопроект).

З липня 2021 року процедура сертифікації нових типів сільськогосподарської техніки є заблокованою, оскільки установи, які були уповноваженими здійснювати оцінку відповідності сільськогосподарської техніки, а саме: «Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва» та Науково-технічний центр сертифікації «АГРОСЕПРО» Національної академії аграрних наук України, – втратили свою акредитацію.

Прийняття законопроекту сприятиме якнайшвидшому розблокуванню сертифікації нових типів сільськогосподарської техніки шляхом надання відповідних повноважень профільному міністерству без суттєвих змін процедури з оцінки відповідності. Це, в свою чергу, відкриє доступ фермерам до нових типів сільськогосподарської техніки, нівелює ризики зупинення продажів, та відновить відповідні надходження до Державного бюджету.

Експерти Робочої групи Палати з питань сільськогосподарської техніки вітають прийняття законопроекту №6070-1 у першому читанні та за основу і наголошують на необхідності його якнайшвидшого прийняття у другому читанні.

Офіційні постачальники послуг