Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Харчова промисловість

Верховна Рада України прийняла проект Закону №5616 щодо географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів

Верховна Рада України прийняла проект Закону №5616 щодо географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів

Американська торговельна палата в Україні (Палата) вітає прийняття Верховною Радою України 6 вересня 2022 року проекту Закону №5616 «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів» (проект Закону). Експерти компаній-членів Палати підтримували його прийняття, направлене на вдосконалення та подальшу гармонізацію норм щодо географічних зазначень для сільськогосподарської та харчової продукції у відповідності до законодавства ЄС.

Серед іншого, проектом Закону передбачається продовження перехідного періоду Закону України №2657-XII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (Закон №2657-XII), що дозволяє використання упаковки, маркування якої відповідало вимогам законодавства до введення Закону №2657-XII в дію, але не відповідає його вимогам. Операторам ринку дозволено використовувати відповідне пакування протягом 6 місяців після скасування воєнного стану.

Ми хочемо подякувати народному депутату Ганні Лічман, члену Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, Голові підкомітету з питань регуляторної політики за оперативне реагування на пропозиції Палати та внесення відповідної поправки до проекту Закону в рамках його підготовки до 2-го читання, а також експертам компаній-членів Палати за професійну підтримку та експертизу.

Офіційні постачальники послуг