Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Харчова промисловість

Верховна Рада України демонополізувала алкогольну промисловість, проголосувавши за законопроект №2300

Верховна Рада України демонополізувала алкогольну промисловість, проголосувавши за законопроект №2300

Американська торговельна палата в Україні послідовно виступала за прозоре регулювання алкогольної галузі України. У цьому контексті, бізнес-спільнота вітає прийняття законопроекту №2300 про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та фруктового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", що запроваджує нову модель виробництва алкоголю. Палата виступала за внесення наступних прогресивних змін:

  • Демонополізація ринку спирту шляхом позбавлення Укрспирту* привілейованого положення у процесі прийняття рішень з будь-якого компетентного питання.

Підхід “демонополізація до приватизації” гарантує прозорий механізм демонополізації ринку алкогольних напоїв. За попереднім дослідженням Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства це дозволить зменшити показник тіньового ринку алкоголю з нинішніх 55% до 5% у 2025 році.

  • Лібералізація політики виробництва спирту шляхом допущення приватного сектору.

Прийнятий законопроект дозволяє виробництво спирту всім суб’єктам господарювання, які отримали відповідну ліцензію; це також стосується імпорту спирту.

Крім того, нове законодавство запроваджує спеціальні обмеження, такі як заборона імпорту алкоголю до 2024 року, зобов'язання власників підприємств встановлювати системи відео-контролю задля гарантування прозорого регулювання та чесної конкуренції для всіх учасників ринку.

Палата буде уважно слідкувати за належним забезпеченням прозорого регулювання алкогольної галузі.

*Державне підприємство (монополіст) з виробництва алкоголю, у володінні якого знаходиться 41 підприємство.

Офіційні постачальники послуг