Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Агропромисловий комплекс

Президент України підписав Закон про скасування «соєвих правок»

Президент України підписав Закон про скасування «соєвих правок»

У результаті підписання Президентом України Володимиром Зеленським Закону №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» було скасовано так звані «соєві правки». Зазначений Закон виключає пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідних положень» з Податкового кодексу України, які призводили до формування нерівної системи відшкодування експортного ПДВ, якою передбачалося повернення бюджетного ПДВ лише сільськогосподарським виробникам при експорті ними вирощених сої та насіння ріпаку.

Американська торговельна палата в Україні вітає скасування «соєвих правок», які раніше спричинили зменшення посівних площ під сою, падіння цін та збільшення витрат для аграріїв. У листах та під час зустрічей з представниками органів державної влади експерти компаній-членів Комітету Палати з питань агропромислового комплексу підтримували скасування «соєвих правок», що забезпечить рівні умови та захист прав і законних інтересів суб’єктів господарювання, які вирощують та експортують сою і ріпак.

Офіційні постачальники послуг