Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Оподаткування

Парламент прийняв зміни до Податкового кодексу України щодо механізму визначення переліку територій, на яких ведуться бойові дії або які є тимчасово окупованими

Парламент прийняв зміни до Податкового кодексу України щодо механізму визначення переліку територій, на яких ведуться бойові дії або які є тимчасово окупованими

11 квітня 2023 року Парламент прийняв проект Закону №7632 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – законопроект №7632), яким врегульовано питання визначення переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації для цілей оподаткування (далі – перелік територій).

Згідно з новою редакцією норми, Кабінетом Міністрів України визначається саме механізм затвердження переліку територій, що надає можливість застосування наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» від 22 грудня 2022 року в цілях оподаткування. Завдяки цьому, платники податків мають можливість скористатись особливими умовами оподаткування на даних територіях.

Американська торговельна палата в Україні (Палата) неодноразово зверталася до Уряду та Парламенту щодо необхідності затвердження переліку територій для цілей застосування оновленого податкового законодавства та надавала пропозиції щодо вирішення законодавчої колізії, які були підтримані Парламентом та відображені в поточній редакції норми у законопроекті №7632.

Ми вдячні Данилу Гетманцеву, народному депутату України, Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики за підтримку пропозиції Палати та всім компаніям-членам Палати, які брали активну участь в адвокаційному процесі за їх внесок.

Офіційні постачальники послуг