Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Парламент прийняв законопроект №6070-1, що розблоковує сертифікацію нових типів сільськогосподарської техніки

Парламент прийняв законопроект №6070-1, що розблоковує сертифікацію нових типів сільськогосподарської техніки

31 травня 2022 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу» від 5 жовтня 2021 року, що розблоковує сертифікацію нових типів сільськогосподарської техніки.

З липня 2021 року процедура сертифікації нових типів сільськогосподарської техніки була заблокованою у зв’язку з тим, що «Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва» та Науково-технічний центр сертифікації «АГРОСЕПРО» Національної академії аграрних наук України втратили акредитацію на здійснення оцінки відповідності сільськогосподарської техніки. Така ситуація призвела до зупинення продажу нових типів сільськогосподарської техніки; обмежила доступ фермерів до новітніх моделей; нівелювала відповідні надходження до Державного бюджету України.

Прийнятий законопроект №6070-1 урегульовує на законодавчому рівні питання функціонування діяльності органів з оцінки відповідності та відповідно розблоковує сертифікацію нових типів сільськогосподарської техніки шляхом надання відповідних повноважень профільному Міністерству аграрної політики та продовольства України без суттєвих змін процедури з оцінки відповідності.

Експерти Робочої групи Палати з питань сільськогосподарської техніки вітають прийняття законопроекту №6070-1.

Читайте також

Офіційні постачальники послуг