Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Енергетика

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повторно відтермінувала впровадження плати за нейтральність

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повторно відтермінувала впровадження плати за нейтральність

Американська торговельна палата в Україні (Палата) вітає повторне рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) щодо відтермінування впровадження плати за нейтральність.

Палата послідовно підтримувала ініціативи щодо створення дієвих ринкових механізмів для прозорої та відкритої співпраці учасників газового ринку із Оператором газотранспортної системи України (Оператор ГТС) у рамках виконання вимог щодо балансування на ринку природного газу.

Однак відсутність прогресу в імплементації положень Закону України #1021-IX від 2 грудня 2020 року щодо можливості Оператора ГТС вчиняти балансуючі дії шляхом закупівлі на товарних біржах короткострокових стандартизованих продуктів, недостатня прозорість складових плати за нейтральність та спірність обсягів газу, що використовуються під час її розрахунку, ставили під сумнів імплементацію зазначеного ринкового механізму.

Враховуючи, що заходи, спрямовані на підвищення ефективності режиму балансування та розвиток короткострокового оптового ринку, ще в процесі реалізації, Американська торговельна палата в Україні вітає прийняття постанови НКРЕКП, що відтерміновує впровадження плати за нейтральність.

Компанії-члени Палати сподіваються, що відтермінування допоможе виправити виявлені недоліки шляхом активізації роботи над розробкою нової прозорої методики розрахунку плати за нейтральність відповідно до норм ЄС.

Офіційні постачальники послуг