Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Харчова промисловість

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України провело успішний раунд переговорів з Республікою Молдова щодо дискримінаційної ставки екологічного збору

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України провело успішний раунд переговорів з Республікою Молдова щодо дискримінаційної ставки екологічного збору

Американська торгівельна палата в Україні (далі - Палата) вітає новий раунд двосторонніх переговорів щодо врегулювання питання ставок екологічного збору, що проводяться Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України (далі – Міністерство) з представниками уряду Республіки Молдова.

Закон Республіки Молдова №1540 «Про плату за забруднення навколишнього середовища» (далі - Закон №1540) містить дискримінаційні норми щодо ставки екологічного збору, який сплачується імпортерами продукції в упаковці. Відповідно до згаданого вище закону ставка екологічного збору для імпортерів на товари, що імпортуються в пластиковій упаковці або упаковці Tetra Pak значно вища, ніж для вітчизняних виробників (наприклад, імпортери платять за кожну імпортовану пляшку або Tetra Pak, тоді як вітчизняні виробники сплачують певний відсоток від заявленої вартості імпортної тари).

Враховуючи майбутнє збільшення екологічного збору з 2020 року, експерти компаній-членів Палати звернулися до Міністерства з проханням розпочати ще один раунд двосторонніх міжурядових переговорів з Республікою Молдова з метою створення рівного та прозорого регулювання для всіх учасників ринку.

У результаті таких переговорів, що відбулися в жовтні 2019 року, представники Республіки Молдова визнали, що Закон №1540 має бути змінений, а згадані дискримінаційні норми необхідно усунути. Крім того, існує зобов'язання щодо гармонізації та урегулювання питання екологічного збору відповідно до стандартів ЄС шляхом прийняття відповідного проекту Технічного регламенту, який би гарантував справедливі, рівні та прозорі вимоги щодо екологічного збору як для місцевих виробників, так і для імпортерів.

Читайте також

Офіційні постачальники послуг