Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Зміївська паперова фабрика у партнерстві з Tetra Pak® запустила нові потужності з переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні

Зміївська паперова фабрика у партнерстві з Tetra Pak® запустила нові потужності з переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні

Інноваційна лінія повного циклу переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування (Tetra Pak і аналогів) введена в дію на Зміївській паперовій фабриці у Харківській області. Завдяки модернізації на 25% збільшилася загальна виробнича потужність лінії з переробки картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування. Тепер щороку підприємство зможе переробляти до 15 тисяч тонн цього виду упаковки та виробляти понад 4 тисячі тонн високоякісної поліалюмінієвої гранули. Вперше в Україні з'явиться повний цикл переробки всіх компонентів комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування на одному промисловому майданчику, що наблизить національну галузь поводження з відходами до стандартів ЄС.

Співінвесторами проєкту стали Зміївська паперова фабрика та компанія Tetra Pak, світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. Загальні інвестиції в проєкт склали близько 1,7 млн євро. Це партнерство підтверджує прагнення обох компаній працювати згідно з принципами економіки замкнутого циклу.

На Зміївській фабриці переробляється та отримує друге життя целюлозна частина комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування Tetra Pak і аналогів ще з 2009 року. А давній партнер фабрики, видавництво «Ранок», для друку своїх книг використовує вторинний папір, вироблений у результаті переробки такої упаковки. Директор видавництва Віктор Круглов зазначив, що близько 50% друкованої продукції виготовляється з переробленого паперу, і видавництво планує збільшити цю частку до 70%, у тому числі завдяки реалізації видавничих проєктів у співпраці з відповідальним бізнесом і громадськими організаціями.

Завдяки модернізації лінії та встановленню сучасного обладнання європейських виробників PallMann і WIPA, тут, на Зміївській паперовій фабриці, із суміші поліетилену та алюмінію будуть також виробляти вторинну поліалюмінієву гранулу. Ця затребувана сировина широко використовується для виготовлення різних виробів: садових меблів, оздоблювальних панелей, труб, предметів домашнього вжитку, а також як домішка в процесі виробництва полімерно-піщаних виробів (тротуарної плитки, інженерних люків, зливостоків) і дорожніх покриттів, що значно покращують їх властивості. Завдяки багатоступеневій системі очищення, чистота матеріалу досягає 98%. Вироби з вторинної поліалюмінієвої гранули можуть бути перероблені повторно.

Інфраструктура переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування в Україні динамічно розвивається з 2009 року, а об’єми переробки зростають щороку. Так, у 2020 році було перероблено 5950 тонн (більше 130 млн штук упаковок), що складає понад 31% від усього об’єму поставленої на ринок країни упаковки (у 2019 р. – 4670 тонн відповідно). Усього з 2009 року в Україні було перероблено більше 40 тисяч тонн комбінованої картонної упаковки Tetra Pak та аналогів.

«Сприяння розвитку інфраструктури для збирання й переробки комбінованої картонної упаковки для напоїв та продуктів харчування Tetra Pak та її аналогів у всьому світі є важливою частиною стратегії сталого розвитку компанії. Спільні інвестиції в модернізацію лінії в Україні – частина глобальної стратегії компанії з розвитку переробних потужностей. Ми також підтримуємо впровадження принципу Розширеної відповідальності виробника в Україні та освітні проєкти, які популяризують роздільний збір відходів та показують важливість сталого розвитку й циркулярної економіки для нашої планети», – повідомив Ігор Череватов, генеральний директор Tetra Pak в Україні.

Проєкт у Харківській області був реалізований у рекордно короткі терміни, незважаючи на пандемію COVID-19, а сучасне обладнання від європейських постачальників, встановлене на підприємстві, відповідає найвищим світовим практикам.


Про компанію Tetra Pak

Tetra Pak – світовий лідер у галузі виробництва упаковки й устаткування для харчової промисловості. У тісній співпраці зі своїми клієнтами і постачальниками компанія пропонує безпечні, інноваційні та екологічно чисті продукти, які щодня задовольняють потреби сотень мільйонів людей у більш ніж 160 країнах. Як компанія з 25 тисячами співробітників у всьому світі, Tetra Pak вірить у відповідальне лідерство в галузі та дотримується принципів сталого розвитку у веденні бізнесу. Зобов'язання компанії PROTECTS WHAT'S GOOD™ відображає її бачення того, що продукти харчування мають бути безпечними і доступними всюди.

Більш детальну інформацію про Tetra Pak можна знайти на сайті http://www.tetrapak.com.

Про Зміївську паперову фабрику

Зміївська паперова фабрика (м. Зміїв, Харківська область) виробляє кілька марок паперу з вторинної сировини. Щорічно фабрика переробляє 12 тис. тонн макулатури, включно з картонною упаковкою для напоїв та продуктів харчування. На фабриці працює близько 200 людей. У 2020 році фабрика була сертифікована лісовою опікунською радою (FSC). Наявність цього сертифіката підтверджує, що паперова продукція вироблена з лісів, у яких ведеться господарство відповідно до принципів сталого розвитку, або в її склад входить перероблена сировина. Оскільки в Змієві паперове виробництво існує понад 100 років, на фабриці за підтримки Українського культурного фонду створено Музей паперу, а на сайті підприємства представлена його віртуальна версія. Отже, Зміївська паперова фабрика є важливим майданчиком для розвитку інноваційних технологій вторинної переробки паперової сировини і значущою ланкою у становленні в Україні економіки замкненого циклу.

Більш детальну інформацію про Зміївську паперову фабрику можна знайти на сайті https://zpf.company/

Контакти для зворотного зв'язку:

Волкова Катерина

Директор з комунікацій Tetra Pak у Східній Європі

Ekaterina.volkova@tetrapak.com
https://www.tetrapak.com/

Таранцова Анна

Радник компанії Tetra Pak з поводження з відходами упаковки, Розширеної    відповідальності виробника та сталого розвитку в Україні

anna.tarantsova@gmail.com

+38 067 466 63 55

Офіційні постачальники послуг