Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Закон про розблокування великої приватизації підписано Президентом

29 квітня 2021 року Президент України підписав Закон України "Про внесення зміни до розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" щодо відновлення проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації" ("Закон"), яким знято заборону на проведення аукціонів з продажу об'єктів великої приватизації, запроваджену рік тому у зв’язку із встановленням карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню COVID-19. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

За словами Голови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка, у 2021 році першими на продаж будуть виставлені:

  • Об’єднана гірничо-хімічна компанія (один з найбільших у світі виробників титанової сировини);
  • Перший київський машинобудівний завод (завод, розташований на 35 га землі в м. Києві); та
  • Президент-Готель (готель категорії "4 зірки" площею 8 846 кв. м в Києві).

Очікується, що крім вказаних компаній, значну увагу іноземних та українських інвесторів буде прикуто також до Одеського припортового заводу (виробництво мінеральних добрив), Вугільної компанії “Краснолиманська” (видобуток вугілля) та “Електроважмашу” (виробництво електрогенераторів). Підготовку до продажу даних компаній проведено міжнародними та вітчизняними інвестиційними радниками (KPMG, BDO, Pericles та Concorde Capital), які відповідають за здійснення необхідних заходів щодо пошуку потенційних інвесторів та визначення стартової ціни об’єктів приватизації.

Зі списком об'єктів великої приватизації, а також більш детальною інформацією щодо процедури приватизації, можна ознайомитись в нашому Меморандумі про велику приватизацію в Україні (нижче).


Юридична фірма Kinstellar має значний досвід супроводу приватизаційних проектів в Україні. Наші юристи супроводжували приватизацію ПАТ “Одеський припортовий завод” у 2015-16 роках та наразі представляють Фонд державного майна України у цьому проекті, починаючи з 2018 року. У липні цього року ми представляли іноземного інвестора в ході підготовки до малої приватизації Готелю Дніпро. Ми також були залучені до розробки українського законодавства про приватизацію, а отже, добре знайомі із регуляторними, корпоративними, комерційними питаннями, питаннями комплаєнсу та іншими суміжними питаннями, що супроводжують приватизаційний процес в Україні. Також ми маємо значний досвід у питаннях конкурентного законодавства та отримання дозволів на концентрацію для клієнтів при придбанні активів в Україні, що є важливим в приватизаційному процесі.

У разі виникнення будь-яких запитань, будь ласка, звертайтеся до:

Олени Кучинської, керуючого партнера, olena.kuchynska@kinstellar.com,

Ірини Ніколаєвської, партнера, iryna.nikolayevska@kinstellar.com,

або відвідайте наш сайт.

Офіційні постачальники послуг