Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

Заява: Американська торговельна палата в Україні закликає доопрацювати законопроект про внутрішній водний транспорт перед другим читанням

Заява: Американська торговельна палата в Україні закликає доопрацювати законопроект про внутрішній водний транспорт перед другим читанням

Американська торговельна палата в Україні (Палата) закликає народних депутатів України доопрацювати законопроект №1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт» (Законопроект) в найкоротший термін із залученням експертів від бізнесу та врахуванням їх пропозицій.

Минулого тижня представники Комітету Палати з питань інфраструктури долучилися до зустрічі щодо обговорення Законопроекту за участі Владислава Криклія, Міністра інфраструктури України, Юлії Ковалів, заступника Керівника Офісу Президента України та Ольги Магалецької, Голови Офісу Національної інвестиційної ради. Представники Палати наголосили на необхідності доопрацювання Законопроекту перед другим читанням, зокрема:

  1. Неприпустимості додаткового фінансування внутрішніх водних шляхів за рахунок портових зборів, оскільки це протирічить встановленому Законопроектом підходу щодо фінансування ВВШ, як самостійної підгалузі зі своїми видатками, доходами, планами розвитку, а також протирічить Закону України «Про морські порти України», оскільки портові збори є цільовими та використовуються на розвиток морських портів.
  2. Питання щодо створення Реєстрів, зокрема неприпустимості створення Реєстру об‘єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту як додаткового дозвільного документа з можливою забороною діяльності суб’єктів господарювання та накладенням штрафів. Такий Реєстр повинен мати виключно інформаційний характер, як це на сьогодні врегульовано у відношенні до Реєстрів морських портів (терміналів).

Бізнес-спільнота закликає народних депутатів України, членів Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, до відкритості та діалогу з бізнесом. Компанії-члени Палати переконані, що обговорення Законопроекту має відбутися з представниками Комітету Палати та народних депутатів України до винесення Законопроекту на голосування у другому читанні. До цього моменту важливо мати порівняльну таблицю до Законопроекту, підготовлену до другого читання, для розуміння тексту, що пропонується до винесення на голосування.

Оскільки прийняття Законопроекту є однією з найбільш очікуваних ініціатив для компаній-членів Палати, бізнес зацікавлений у якісному діалозі для забезпечення прийняття ефективного закону, який буде сприяти залученню інвестицій і розвитку вантажопотоку на річках України.

Американська торговельна палата в Україні закликає народних депутатів опублікувати текст Законопроекту №1182-1-д «Про внутрішній водний транспорт», який планується виносити на голосування та провести зустріч з бізнес-спільнотою для його обговорення.

Офіційні постачальники послуг