Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Вчені Carlsberg розробили новітню технологію, що може зменшити загрозу світового голоду

Вчені Carlsberg розробили новітню технологію, що може зменшити загрозу світового голоду

У дослідницькій лабораторії Carlsberg відкрили принципово нову технологію надшвидкого виведення агрокультур майбутнього без використання ГМО. Метод отримав назву FIND-IT. Новаторський підхід лабораторії Carlsberg має сприяти ефективному розв’язанню проблеми харчового забезпечення.

Негативні кліматичні зміни в умовах зростання населення є викликом, що постав перед цивілізацією. За прогнозами фахівців, до 2050 року світ населятиме від 9 до 10 мільярдів людей. Новаторський підхід лабораторії з впровадження FIND-IT дасть змогу значно підвищити врожайність та кліматостійкість рослин.

 «Відомий факт: у майбутньому ми потребуватимемо такі культури, які мають вищу стійкість до спеки та посухи. Завдяки нашій технології ми можемо за дуже короткий час вивести нові вдосконалені сорти, що зможуть рости в усьому світі в умовах кліматичних змін», – каже професорка Біргітте Скадхауге, віцепрезидентка дослідницької лабораторії Carlsberg, яка очолювала команду науковців.

В основі методу – швидка ідентифікація варіантів нуклеотидів за допомогою краплинної цифрової полімеразної ланцюгової реакції. Передусім відкриття має оптимізувати розведення ячменю, який є сировиною для виробництва пива. Водночас технологія має величезний потенціал для її використання і за межами пивоварної галузі. Проєкт був повністю профінансований Carlsberg Foundation.

Метод FIND-IT поповнив славетний доробок дослідницької лабораторії Carlsberg. Нагадаємо, з часу її заснування у 1883 році було виведено чисту культуру пивоварних дріжджів, розроблено шкалу кислотності pH, а також вперше розпочато працю над описом структури білків.


Carlsberg Ukraine — частина Carlsberg Group, однієї з провідних пивоварних Груп у світі з великим портфелем брендів пива та інших напоїв. У складі Carlsberg Ukraine – заводи в Запоріжжі, Києві та Львові. В портфель Carlsberg в Україні входять пиво, сидр та безалкогольні напої таких торговельних марок, як «Львівське», Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg 1664,  «Квас Тарас», Somersby, Seth&Riley's Garage та інших. Під час війни в Україні Carlsberg Group ухвалила рішення про припинення бізнесу в росії та вихід із ринку. Carlsberg Group, Carlsberg Foundation та Tuborg Foundation перерахували 75 мільйонів данських крон на допомогу Україні. З 24 лютого Carlsberg Ukraine почала виробляти питну воду й передавати її в різні регіони України. Компанія надає фінансову підтримку благодійним фондам та організаціям у різних містах і регіонах країни задля підтримки гуманітарних ініціатив. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті https://carlsbergukraine.com/

Офіційні постачальники послуг