Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Україна: Ратифікація Протоколу до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Австрією

Коротко

16 грудня 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Протокол до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Австрією 1997 року (“Протокол").

Основні моменти

Залежно від того, наскільки швидко Україна та Австрія здійснять обмін дипломатичними нотами, відповідні зміни можуть вплинути на Ваш бізнес у 2022 році. Тому, ми рекомендуємо переглянути Ваші наявні корпоративні структури та бізнес-моделі на предмет відповідності новим правилам.

Зокрема, Ви можете розглянути можливість:

  • оцінити вплив нових правил щодо "тесту основної мети" на Вашу бізнес-модель та
  • переглянути ставки податку на доходи нерезидентів, що підлягатимуть застосуванню до Ваших платежів за Конвенцією про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Австрією ("Податкова конвенція").

Водночас, зауважте, що збільшення ставок податку на доходи нерезидентів не матиме економічного впливу на платників податків, які можуть повністю вирахувати такі податки з будь-яких податків (корпоративних чи персональних), що підлягають сплаті у країні їх резидентності.

Більш докладно

Протокол пропонує такі зміни до Податкової конвенції:

Дивіденди

  • Протокол збільшує загальну ставку податку на доходи нерезидентів щодо дивідендів з 10% до 15%. Зменшена ставка податку на доходи нерезидентів у розмірі 5%, яка застосовується до дивідендів, коли їх фактичним власником є компанія, яка безпосередньо володіє принаймні 10% капіталу компанії, що сплачує такі дивіденди, не зазнає змін.

Проценти

  • Протокол замінює чинну зменшену ставку податку на доходи нерезидентів щодо процентів у розмірі 2% на загальну ставку у розмірі 5%.

Роялті

  • Протокол збільшує максимальну ставку податку, застосовну до платежів за користування  авторським правом, з 5% до 10% та дозволяє новий податок на доходи нерезидентів у розмірі 5% щодо інших видів роялті.

Тест основної мети

  • Відповідно до Заходу 6 Плану дій BEPS Протокол запроваджує тест основної мети (PPT) у статті 23А Податкової конвенції. Цей тест дозволить відмовляти у застосуванні податкової вигоди (переваги), якщо можна буде обґрунтовано зробити висновок, враховуючи всі відповідні факти та обставини, що отримання цієї вигоди було однією з головних цілей домовленості (операції), яка безпосередньо чи опосередковано призвела до отримання цієї вигоди.

Протокол також вносить зміни до Преамбули Податкової конвенції, а саме включає до її мети усунення можливостей для неоподаткування чи зменшення оподаткування шляхом ухилення від сплати податків або уникнення оподаткування.

Обмін інформацією

  • Протокол уточнює положення Податкової конвенції щодо обміну інформацією, передбачаючи перелік інформації, яка повинна бути вказана в офіційному запиті щодо обміну інформацією компетентним органом.

Варто зауважити, що Протокол не запроваджує зміни до Статті 5 (Постійне представництво) та Статті 25 (Процедура взаємного узгодження), які рекомендовані ОЕСР в Плані дій BEPS. Податкова Конвенція також не є "Угодою про оподаткування, на яку поширюється дія Конвенції" відповідно до Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (MLI).

Після того, як Україна та Австрія здійснять обмін відповідними повідомленнями, необхідно буде ще тридцять днів для того, щоб Протокол набрав чинності. Однак, положення Протоколу будуть застосовні тільки щодо податків, які стягуються у наступному календарному році після набрання ним чинності. Положення, що стосуються роялті, набудуть чинності через ще один рік.

Офіційні постачальники послуг