Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Судова справа канадського інвестора може створити в Україні небезпечний прецедент: позиція адвокатів GOLAW

Адвокати GOLAW Катерина Манойленко та Катерина Цвєткова представили повний огляд поточного стану справи TIU Canada проти Нікопольського заводу феросплавів під час прес-конференції, що відбулася у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» 15 вересня.

«Судове рішення  у справі про відключення сонячної електростанції TIU Canada від електропостачання у Нікополі може створити  в Україні небезпечний прецедент і фактично надати  змогу іншим великим підприємствам самовільно відключати від своїх мереж споживачів та виробників електроенергії, повністю ігноруючи норми закону», – зазначила адвокат GOLAW Катерина Цвєткова, що представляє інтереси канадського інвестора TIU Canada.

Нагадаємо, що робота сонячної електростанції TIU Canada, проект з інвестиціями близько 15 мільйонів доларів США, вже понад рік заблокована внаслідок протиправних дій Нікопольського заводу феросплавів, до мереж якого було підключено сонячну електростанцію. Завод самовільно відключив електростанцію від електромереж, обґрунтовуючи свої дії нібито необхідністю проведення ремонтних робіт.

У свою чергу, як зазначила адвокат Катерина Манойленко, відключення суб'єкта від доступу до електромережі потребує дотримання  визначеної процедури. У випадку з відключенням TIU Canada у Нікополі завод мав, згідно із законодавством, попередньо отримати відповідні дозволи, чого зроблено не було», – зазначила адвокат.

8 вересня відбулося чергове судове засідання по справі. Нікопольський завод феросплавів за день до призначеного судового засідання подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, з яким раніше був повністю згоден. Під час засідання стало відомо, що суд прийняв до розгляду апеляційну скаргу заводу, не зважаючи на те, що строк апеляційного оскарження закінчився ще пів року тому.

«Завод обґрунтовує несвоєчасну подачу апеляції буцімто відсутністю коштів на оплату судового збору та карантинними обмеженнями, не надаючи жодних доказів на підтвердження цих обставин. Однак, згідно фінансово-майнового стану, завод отримав 456 млн грн чистого прибутку у 2020 році, що повністю нівелює будь-які аргументи про фінансові труднощі», – зазначила адвокат GOLAW Катерина Цвєткова, що представляє інтереси канадського інвестора TIU Canada.

Однак, не дивлячись не вищесказане, суд прийняв апеляцію до розгляду. За словами адвокатів, колегія суддів апеляційного суду зволікає з ухваленням рішенням по справі. Наразі, у зв’язку з обґрунтованими сумнівами в об’єктивності та неупередженості суддів, адвокати GOLAW подали заяву про відвід колегії суддів.

Наступне судове засідання призначене на 4 жовтня 2021 року та відбудеться у Північному апеляційному господарському суді міста Києва.

Офіційні постачальники послуг

Приєднатися до нас