ПРАВЕКС БАНК постійно вдосконалює свою роботу для підтримання прозорої та чесної співпраці з клієнтами, акціонерами, працівниками та громадськістю. Банком запроваджено ефективну систему корпоративного управління, яка побудована на принципах стійкості та відкритості.
Військова агресія росії та воєнний стан в Україні призвели до чисельних законодавчих змін. Основний фокус рішень законодавця та Національного банку змістився на адаптацію нормативної бази до реалій війни.
Підвищена увага регулятора до неухильного дотримання законодавства щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму зміцнює наявну практику комплаєнс та забезпечує динамічний розвиток і вдосконалення програм Банку. Уже в перший день повномасштабного вторгнення Національний банк для забезпечення надійного та стабільного функціонування фінансової системи країни затвердив постанову №18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», до якої згодом понад 30 разів вносилися зміни.
«Управління комплаєнс-ризиками стало основною навичкою, якою має володіти кожен банк у сучасній жорстко регульованій галузі. Потужна незалежна функція комплаєнсу зменшує ризики, пов’язані з правовими або нормативними санкціями, фінансовими втратами або втратами репутації, яких банк може зазнати внаслідок невиконання ним відповідних законів, правил і стандартів», - зазначила Олена Походзяєва, директор департаменту комплаєнсу ПРАВЕКС БАНК.
Серед завдань комплаєнс-функції в ПРАВЕКС БАНК – контроль за дотриманням прав споживачів, впровадження внутрішніх правил та процедур, навчання працівників Банку для забезпечення дотримання принципів етичного ведення бізнесу. У 2022 році комплаєнс-функція Банку розробила та провела для співробітників шість тренінгів, спрямованих на підвищення культури комплаєнс. Адже принципи ділової етики є ефективними, якщо застосовуються співробітниками всіх рівнів у повсякденній діяльності.
ПРАВЕКС БАНК дотримується принципу нульової толерантності до корупції, саме тому особлива увага приділяється побудові внутрішньої системи протидії корупційним порушенням. У Банку регулярно проводиться оцінка корупційних ризиків під час взаємодії з контрагентами, ведеться облік ділових подарунків та гостинності, відстежуються потенційні конфлікти інтересів.
Знаковою подією у 2021 році стало підписання ПРАВЕКС БАНК Меморандуму Глобального договору ООН про спільні дії з антикорупції в Україні. Етичне та чесне ведення бізнесу є непохитною позицією ПРАВЕКС БАНК, тож разом з іншими підписантами ми задекларували свої наміри працювати над запобіганням і подоланням корупції в Україні.