Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Нові вимоги до розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Останні зміни

З 28 квітня 2020 року набирають чинності нові вимоги до розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

Значення для українських юридичних осіб

Всі зареєстровані юридичні особи будуть зобов’язані оновити інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників та свою структуру власності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (надалі – "ЄДР"). Крім цього, в подальшому юридичні особи повинні будуть щорічно підтверджувати ці відомості.

Юридичні особи зобов'язані дотримуватися встановлених строків розкриття/оновлення інформації про своїх кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності. Розмір штрафів за невиконання зобов'язань щодо розкриття інформації був значно збільшений.

Про що йдеться в законі

28 квітня 2020 року набирає чинності Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Цей закон замінить чинний закон про фінансовий моніторинг і внесе зміни до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" стосовно розкриття українськими юридичними особами інформації про своїх кінцевих бенефіціарних власників.

Починаючи з 28 квітня 2020 року, українські юридичні особи будуть зобов’язані дотримуватися таких нових вимог:

  • Оновити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності у 2020 році. Точний строк для подання такої оновленої інформації ще не встановлено, оскільки регулятор повинен спочатку прийняти нормативно-правовий акт, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Всі юридичні особи повинні будуть виконати цю вимогу протягом трьох місяців з дня набрання чинності зазначеним нормативно-правовим актом. Такий нормативно-правовий акт повинен бути прийнятий до 28 липня 2020 року.
  • Щорічно підтверджувати відомості про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності. Додатково до зазначеного вище зобов’язання, всі українські юридичні особи будуть зобов’язані щорічно подавати до ЄДР документи для підтвердження відомостей про своїх кінцевих бенефіціарних власників (а саме: структуру власності; нотаріально засвідчені копії паспортів кінцевих бенефіціарних власників;        витяг(и) з реєстру (торговельного, банківського тощо), що підтверджує(ють) реєстрацію учасника/акціонера української юридичної особи в країні його місцезнаходження).
  • Повідомляти про зміни в інформації. Юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про будь-які зміни в інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структурі власності протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення. Крім того, при проведенні державної реєстрації будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР (таких як зміна директора, зміна складу учасників, зміна місцезнаходження, внесення змін до статуту тощо) юридичні особи зобов’язані подавати також інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності або повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін.
Невиконання вимог щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структури власності тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи у розмірі від 17 000 грн до 51 000 грн (приблизно 600-1 900 дол. США).

Рекомендовані дії

Ми рекомендуємо керівникам українських юридичних осіб, їхнім учасникам/акціонерам та кінцевим бенефіціарним власникам розглянути можливість вжиття таких дій:

  • Перевірити точність відомостей про кінцевих бенефіціарних власників, що містяться в ЄДР, і за необхідності терміново внести до них зміни за наразі діючою процедурою.
  • Надати державному реєстратору інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності в найкоротший можливий строк після затвердження форми та змісту структури власності регулятором.
  • Звернутися до свого юридичного радника щодо аналізу особливостей компанії, наприклад, наявність трасту в структурі власності, наявність кінцевих бенефіціарних власників, які не бажають розкривати свої персональні дані тощо.
  • Включити кінцеву дату для щорічного подання оновленої інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності до свого корпоративного календаря, щоб не порушувати встановленого законом строку для подання такої інформації.

Офіційні постачальники послуг