Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

Дія режиму воєнного стану не повинна порушувати загальний принцип верховенства права в Україні

Дія режиму воєнного стану не повинна порушувати загальний принцип верховенства права в Україні

22-23 квітня Валентин Гвоздій, керуючий партнер GOLAW виступив експертним спікером під час конференції Європейської кримінальної асоціації адвокатів (ECBA).

Під час виступу Валентин розповів про особливості здійснення кримінального провадження в Україні під час воєнного стану та дотримання принципу верховенства права.

“Наразі, встановлений законодавцем особливий порядок здійснення кримінального провадження, передбачає суттєве збільшення процесуальних можливостей сторони обвинувачення.

Серед іншого, керівнику прокуратури представлено право обирати та продовжувати строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, надання дозволу на здійснення приводу, тимчасового доступу до речей та документів, арешту майна, проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення обшуку, продовження строку досудового розслідування тощо.

Маю відмітити, що адвокатами такі нововведення були сприйняті критично. На наше переконання, запроваджені зміни можуть призвести до порушення прав підозрюваного та обвинуваченого.

До того ж, ризикованою зміною до КПК на думку адвокатів є норма, яка встановлює, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність керівника органу прокуратури можуть бути розглянуті виключно після завершення досудового розслідування.

Тобто, можливостей відновлення порушених прав та свобод осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, на стадії досудового розслідування, вже не існує.

Зрозуміло, що воєнний стан цілком виправдовує запроваджені зміни.

Сподіваюсь, що сторона обвинувачення буде об’єктивно та неупереджено виконувати свої тимчасові обов’язки в умовах воєнного стану, і не обмежуватиме права підозрюваних (обвинувачених), дотримуючись принципу верховенства права”,– підсумував Валентин Гвоздій.

Офіційні постачальники послуг