Unfortunately, your browser does not support our website's current technology. Please use Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox or Apple Safari.

УРА

Ви успішно зареєструвалися

CMS презентувала Індекс інфраструктури за 2023 рік

CMS опублікувала свій Індекс інфраструктури за 2023 рік – дослідження для глобальних інвесторів щодо правил гри, з якими вони можуть зіткнутися. Індекс підкреслює потенційні переваги та можливості задля успішної реалізації проєктів. Дані з 50-ти юрисдикцій були проаналізовані за дев’ятьма ключовими критеріями, щоб створити довідник щодо найбільш привабливих напрямків для інвестицій в інфраструктуру.

Німеччина очолила Індекс, що є відображенням кредитоспроможності країни, глобальної конкурентоздатності у передових технологіях та зусиль у сфері сталого розвитку, зокрема амбітних цілей, таких як досягнення частки відновлюваної енергетики на рівні 80% до 2030 року.

Навіть з урахуванням триваючої війни з росією, Україна також перебуває в центрі уваги, оскільки вона залишається зосередженою на розширенні та відновленні своєї логістичної інфраструктури та енергетичного сектору. Хоча Україна потребує суттєвого фінансування, відбудова країни створює численні привабливі можливості для інвесторів, будівельних компаній та інших постачальників послуг, які відіграватимуть активну роль у проєктах із відбудови України. Додатково, активні дії України на шляху до європейської інтеграції відкривають двері для інвесторів, які зацікавлені в доступі до ринку ЄС.

Крісті Дуейн, співкерівник Групи інфраструктури та проєктів CMS:

«Індекс інфраструктури CMS за 2023 рік чітко окреслює виклики та можливості, що стоять перед сектором. Наближаючись до COP28, ми повинні пам’ятати, що процес переходу до вуглецевої нейтральності відбувається, але недостатньо швидко. Інвестиції в чисту енергетику зросли на 24% (за даними Міжнародного енергетичного агентства), випередивши викопні види палива на 15%, але відновлювані джерела енергії все ще становлять невелику частку світової енергетики. Задля прискорення переходу, ми повинні інвестувати в нові технології та адаптацію до зміни клімату».

Ілена Агілар, співкерівник Групи інфраструктури та проєктів CMS:

«Світ стрімко просувається у сферах цифрової інфраструктури та штучного інтелекту. Ці технології трансформують цілі галузі та економіки. Однак ми повинні також вирішувати питання безпеки та подолання розриву у цифрових технологіях між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються. Ми з нетерпінням чекаємо на те, як цей сектор використає потенціал технологічної трансформації, забезпечуючи при цьому безпечне та інклюзивне цифрове майбутнє».

Джон Філліпс, CEO Глобального альянсу інвесторів в інфраструктуру:

«На тлі глобальних потрясінь і викликів, як наголошується в цьогорічному Індексі, у 2024 році посилилася нагальна потреба у трильйонних інвестиціях для вирішення проблем вуглецевої нейтральності, цифровізації та інфраструктури, що підкреслює необхідність спільних зусиль для подолання регуляторних бар'єрів і усунення розриву в інвестиціях в інфраструктуру».

«Що більше ми зможемо уникати надзвичайно різнобарвної глобальної мозаїки правил і вимог щодо інвестицій в інфраструктуру, то більше ми зможемо прискорювати зміни».

Індекс інфраструктури CMS підкреслює такі глобальні тенденції:

  • Перехід до вуглецевої нейтральності відбувається повільно, попри збільшення інвестицій в екологічно чисту енергетику, оскільки на відновлювані джерела енергії припадає невелика частка світового енергоспоживання, а фінансування адаптації до зміни клімату не досягає необхідного рівня.
  • Загальний відхід від глобалізації в бік протекціонізму частково зумовлений занепокоєнням щодо енергетичної безпеки. Це особливо проявилося у нещодавно прийнятих жорсткіших правилах щодо володіння іноземцями чутливими або критично важливими активами.
  • Стрімке поширення цифрових платформ і зростання попиту на зберігання та обробку даних зумовлюють значні інвестиції в цифрову інфраструктуру, в тому числі в центри обробки даних. Однак розрив у цифрових технологіях залишається, оскільки багато країн, що розвиваються, не мають достатніх потужностей для широкосмугового доступу до мережі Інтернет, і подолання цього розриву потребуватиме значного фінансування, що може призвести до подальшого поглиблення нерівності в міру того, як країни з розвиненою економікою впроваджуватимуть технології на кшталт 5G.
  • Штучний інтелект стає життєво важливим в інфраструктурі, пропонуючи переваги в різних сферах. Однак існують побоювання щодо його використання для здійснення атак на критично важливу інфраструктуру, що вимагає посиленого моніторингу і захисту в умовах глобальних потрясінь і кіберзагроз. Захист від майбутніх загроз, як правило, програє в конкуренції з більш нагальними потребами у фінансуванні. Але зараз як ніколи важливо, щоб уряди та інші гравці інвестували в підтримку, модернізацію і захист своїх ключових активів.

З повним текстом Індексу інфраструктури CMS за 2023 рік можна ознайомитись тут: CMS Infrastructure Index: Partnerships, policies and geopolitics


За додатковою інформацією просимо звертатися до:

Дарина Гордієнко

E: darina.gordienko@cms-cmno.com

T: +38044 391 3377

Примітки для редакторів:

Про CMS: Заснована у 1999 році, CMS є інтегрованою, міжнародною організацією юридичних фірм, яка пропонує повний спектр юридичних та податкових консультацій. CMS, яка має понад 70 офісів у більше ніж 40 країнах світу, в яких працюють понад 5000 юристів, має тривалий досвід з надання юридичних консультацій з національного права та на міжнародному рівні. Всім своїм клієнтам – від найбільших транснаціональних корпорацій та компаній середнього розміру до ініціативних стартапів – CMS пропонує технічну точність, стратегічну досконалість і довгострокові партнерські відносини для того, щоб кожен клієнт завжди був лідером на обраних ним ринках.

Фірми, які входять до складу CMS, пропонують широкий спектр професійних послуг у 19 сферах практики та секторах економіки, зокрема таких: корпоративне право/злиття та поглинання, енергетика та зміна клімату, інвестиційні фонди, Life Sciences та охорона здоров'я, ТМК, оподаткування, банківське та фінансове право, комерційне, антимонопольне право, конкуренція та торгівля, вирішення спорів, трудове та пенсійне право, інтелектуальна власність, нерухомість, споживчі товари, а також готельний бізнес та дозвілля.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.cms.law

Офіційні постачальники послуг